מהו בעצם ייעוד?

הייעוד הינוי מיצוי מלא של הפוטנציאל העצמי שלנו.

כל אחד ואחת מאיתנו נועדנו להביא לעולם דבר ייחודי, מתנה שרק אנחנו יכולים להביא. לכל אחד מאיתנו שילוב של תכונות אופי והתנסויות בחיים, חוויות ושיעורים שלמדנו על-מנת להכשיר אותנו להגשים את ייעודנו.

מציאתו הינה משימה לא קלה ומורכבת, בתוך הנשמה שלנו מצוי קוד חבוי של הפוטנציאל שלנו, שם עלינו לחפש בתוך נבכי הנשמה.

מה הייעוד שלנו?

לכל אחד מאיתנו יש ייעוד והוא כמובן שונה מאדם לאדם, יש כאלה שייעודם להקים חיי משפחה טובים והרמוניים, יש כאלה שייעודם להיות מוסיקאים, אמנים, מורים ועוד.

למדתי על "בשרי" כאשר אנו מנסים לחמוק מייעודנו השיעורים עד לתובנה יהיו ארוכים וכואבים לעיתים.

המעניין שבכל הדתות: יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם, דרוזים, ואפילו שבט המאיה ודתות קטנות אחרות כולם מאמינים בייעוד.

אדם ההולך מן העולם אומרים: "הוא סיים את ייעודו!"

כיצד נדע מה ייעודנו?

החיים מובילים אותנו בכל מיני דרכים, ישרות, עקלקלות, קצרות, ארוכות, עליות, מורדות שונות ומשונות עד לייעודנו.

אנחנו יכולים ללמוד דבר אחד ולעסוק בדבר אחר ושונה בתכלית.

הבריאה מוצאת את הדרך לכוון  אותנו.

ברגע שמילאנו את ייעודנו שלשם כך הגענו, הנשמה חשה סיפוק עצום, הענקנו מתנה ליקום, חשנו הגשמה עצמית, תרימה, חיים מלאי משמעות, תוכן, סיפוק ותחושת הצלחה.

מהי הדרך הנכונה לייעוד?

כאשר אנחנו לא בכיוון הגשמת הייעוד, הדברים לא מסתדרים לנו, יהיו תקלות ותקיעות. אנו נחוש בזה באינטואיציה הפנימית שלנו.      

כאשר אנו  חשים סוג של הכוונה שהדברים מוליכים לנתיב מסויים כגון: בדיוק נכנסה השכנה והיה לה רעיון או עזרה, או בן-דוד, חבר בדיוק מחפש עובד או יש לו כרטיס. אחותי נכנסה עם מודעה ביד,  המלצה שקיבלנו בדיוק בזמן….היקום עוזר לנו, מכוון אותנו, זאת לא סתם המלצה או זריקת רעיון באוויר ואנחנו שמענו והתחברנו. אנחנו נכיר את האנשים הנכונים לשיעור או להתקרבות הגשמת ייעודנו. השיעור הוא חלק ודרך לייעוד. 

ייעוד זה לא חלום!!! זה לפעמים מבלבל, הגשמת חלום לא בהכרח הגשמת ייעוד.

ייעוד הוא לא בהכרח מקצוע!!!

ייעוד: – להעצים אנשים, לרפא אנשים, לעזור לאנשים, ללמד, להנהיג, לתרום לאנושות, הכוונה של אנשים וכדומה.

ייעודי בחיים

תמיד רפאתי ועזרתי לאנשים,  תמיד התייעצו עימי, נתתי טיפים,  בצבא למרות שהייתי ביחידת מחשבים, חדרי הפך למרפאה של היחידה, טיפלתי בהילינג בזה שפרק את הכתף במשחק כדור-עף, בזאת עם המגרנה ועוד. תמיד ביקשו ממני "רק תשימי את היד"…. נמשכתי לעולם הרפואה המשלימה למדתי הילינג, שמנים ארומתיים, פנג-שוואי, תזונה,קריאה בהילות ותטא הילינג.

היום , אני מטפלת באנשים ומיישמת את כל הכלים שקיבלתי מאת הבריאה ואת הידע שרכשתי. אני חשה סיפוק עצום כאשר מטופל נכנס אליי לטיפול בעיניים כבויות ויוצא עם עיניים זוהרות ונוצצות, מלאות חיות וחיוניות. כאשר מטופלת למודת סבל וכאב ובפניה ארשת הסבל הרב, לאחר טיפול היא יוצאת ללא כאבים ופנים נטולים סבל. מטופל המגיע עיוור ויוצא רואה, אני חשה מאושרת כאילו זכיתי בלוטו, שום דבר בעולם (מלבד לידה) אינו משתווה לתחושה זו. אני מודה לבורא עולם שריפא ובחר בי להעביר את הריפו דרכי. אני לא מרפאה, אני מעבירה את הריפוי מבורא עולם. כאשר מודים לי אני אומרת "תודו לבורא עולם, לא לי, אני שליחה, אני צינור"…

טיפ – כיצד תוכלו לגלות את ייעודכם?

לפני השינה, ממש לפני ההרדמות, לבקש מבורא עולם לקבל מידע, הכוונה לגבי ייעודכם בחיים. וכך להרדם, בבוקר תדעו את התשובה היא תמצא בתוכם.

הדרך שלי לייעודי

לפני כ- 15 שנים חשתי שמצאתי את ייעודי, פתחתי מרכז טיפולים בת"א, לנגד עיניי עמדו המטופלים והרצון העז שלי להביא קץ לסבלם ולרפאם. התשלום היה פחות חשוב בעיני וזאת הסיבה שהמרפאה נסגרה כיוון שלא יכולתי מבחינה כלכלית להמשיך להחזיק אותה, היו הוצאות והטיפולים הרבים שנתתי ללא תמורה לא הצדיקו את החזקת המקום.

בהחלט זה היה שיעור כואב, לקבל תמורה.  

עבור המטופל זה חשוב כיוון שחייב להיות איזון בין הנותן למקבל בין המקבל לנותן…

אסור להפר איזון זה, חייב להיות חילוף אנרגיות!!!

עבדתי בעבודות שונות והמשכתי ללמוד וללמוד ולהרחיב את אופקי ולרכוש ידע נוסף.

כאשר למדתי תטא הילינג המדריכות שלי קיבלו שאני חייבת לרפא אנשים לא מחר אתמול. ידעתי את זה אבל לאור ניסיון העבר ניסיתי לחמוק וזימנתי לי עבודה שתתאים לתנאים שלי, מבחינת שעות, מיקום ומשכורת. קיבלתי עבודה נהדרת כפי שזימנתי אבל קיבלתי בוס פסיכופט וזה היה שיעור נוסף.

פתאום החלו להגיע אליי אנשים לטיפול, התעקשו לשלם לי יותר, הריפוי שאני מעבירה עבר מפה לאוזן .

לא מזמן עברתי שיעור נוסף, עמדתי בו בהצלחה וחשתי סיפוק עצום ותחושת התעלות כאשר ידעתי לדרוש את המגיע לי עבור הטיפול, כאשר מטופל החליט על דעת עצמו לאחר הטיפול לשלם לי חצי מהסכום מבלי ליידע אותי על כך.

שמחתי שזה קרה ידעתי שעכשיו אני בדרך הנכונה שלי ובהגשמת ייעודי בחיים!

מאחלת לכולכם: למצוא את ייעודכם בחיים במהרה ובכך לחסוך שיעורים שלעיתים כואבים, תחושו את תחושת ההתעלות העילוי של אושר ואהבה אינסופית לעולם, לאנשים ולכל יצירי הבריאה…

גוף ונפש = אחד הם!!!

כל רגש עוצמתי לא מבוטא עלול להביא מחלה לאזור מסוים בגוף, כמו גם רגשות שלילים בלתי נשלטים.    

כמובן שיש מחלות גנטיות העוברות בתורשה.

אין סיבה לחיות עם כאב ואי-אפשר ללמוד לחיות עם כאב. כאב הוא דבר בלתי נתפס הפוגע באיכות החיים, גורם לכעס ותסכול, מפריע ומונע ביצוע פעילות יומיומית וגורם למצוקה ועצב רב. ישנם אנשים הסובלים מכאב כרוני (כאב הנמשך מעל שישה חודשים). השימוש המוגבר בתרופות לעיתים עוזר אבל יש לתרופות תופעות לוואי ועם הזמן צריך להגדיל את המינון על-מנת שישפיעו.               

היום, הרפואה הקונבנציונלית מכירה את הקשר בין הנפש לגוף – "אחד הם".           

חוויות ילדות, בעיות חברתיות, אובדן, לחץ נפשי, מערכות יחסים לא בריאות, חוויות טראומתיות מהעבר לכל אלו עשוי להיות השלכה גופנית על מערכות גופנו. הגוף הוא חלק הפיזי של הרגשות, אזורים מסוימים נוטים לכאוב פיזית עקב מצב נפשי. כל רגש עוצמתי לא מבוטא עלול להביא את המחלה לאזור מסוים בגוף:

כאב: לב

כעס ולחצים: ראש, צוואר, כתפיים

חוסר יציבות בחיים: רגליים, גב

עצב, פחדים, חרדות: נשימה

כיצד מתנהל הטיפול?

הטיפול מתחיל בשיחה בגלי מוח תטא. מהו תדר תטא ? השנייה לפני הירדמות (בין ערנות לשינה) והקשור לתת-מודע.

גלי מוח תטא הם תדר עוצמתי המאפשר ריפוי בצורה עמוקה ביותר, שינוי דפוסים ואמונות ויצירת מציאות חדשה בכל הרמות.

בשיחה ניתן להבין את שורש הבעיה "הגורם" למחלה ולכאב. רק כך ניתן להגיע לריפוי מלא.

אני מתנגדת לשיטות טיפול "לשים פלסטר" ללא טיפול מעמיק וריפוי הגורם. יש להבין את הגורם ולטפל בו.

לאחר השיחה נעשה הטיפול לשחרור ההיבט הריגשי ושחרור אנרגיות שליליות. בסוף הטיפול, אני מטפלת בהילינג במקום הפגוע והכואב לצורך פתיחת חסימה אנרגתית והזרמת  אנרגיה למקום הכואב, אנרגיה טהורה ומבריאה.

הטיפול הינו משולב ברובד הנפשי והפיזי ולכן השפעתו מהירה ומלאה. 

המטופל מתעורר אל מציאות פנימית ופיזית חדשה.

ניתן לטפל במחלות גנטיות תורשתיות, על-ידי שליפת הגן הפגום וביטולו.

שיטה זו מיושמת היום בכל רחבי העולם ומיליוני אנשים נעזרים ונהנים מפירותיה.

 

מחלות יכולות להפוך לאוצרות הגנוזים שלנו.  לכל מחלה יש סיבה, גורם. המחלה רוצה ללמד אותנו משהו, אם רוצים להחלים, להבריא כליל צריך למצוא מה המחלה רצתה ללמד אותנו...

 

טיפ = לנטרול הכעס מחיינו

אנו נוטים לחשוב שהגורם לכעס שלנו חיצוני, דברים המרגיזים אותנו כגון: התנהגות שלו/ה מרגיזה אותי....פקק תנועה....הנהג שלצידי.....השכן/נה....ריב על חניה....וכד'.

למעשה הכעס מאוחסן בתוכנו.

הנסיבות החיצוניות בסך הכל לוחצות על הכפתורים ומפעילות את מנגנון הרגשות האצורים בנו מראש.

לפני שהכעס פורץ, לעצור רגע ולחשוב: למה זה מרגיז אותי? באיזה נקודה זה נוגע אצלי? למה זה נוגע בנקודה זו? וכד'.

האצבע המאשימה תהיה מופנית כלפיי ולא כלפי השני; נחפש אצלי מה הסיבה לרוגז. זה לא שמרגיזים אותכם, אתם בוחרים להתרגז מאיזה שהיא סיבה, תבררו מה הסיבה. לאחר שגיליתם תטפלו בה.

כך יהיו לכם פחות כעסים בחיים.

 


לכל אחד מאיתנו יש מערכת יחסים עם כסף

המחשבות, האמונות והרגשות שלנו יוצרות את המציאות שלנו עם כסף

נניח שנחשוב "צריך לעבוד קשה בשביל הכסף", "כסף לא חשוב לי" אנו בוראים מציאות תוצאה של המחשבות, האמונות והרגשות

כאשר נשנה את מחשבותינו, אמונתינו ורגשותינו לגבי כסף המציאות שלנו לגבי כסף תשתנה

"מגיע לי לחיות בשפע", "מגיע לי לעבוד במה שאני אוהב ולהרוויח כסף בקלות", "אני יכול להיות רוחני ולחיות בשפע חומרי" ועוד

 

 ניקוי וטיהור הגוף מרעלים

לאחר הניקוי היסודי של הבית לקראת פסח, ננקה את גופנו למען בריאותנו.

האביב מסמל התחדשות, צמיחה, לבלוב ופריחה, קדימה נתחדש ונמרק את גופנו מכול צבעי המאכל, שומנים, סוכרים, ג'אנק-פוד הנדבק לוורידים, לכבד, למעי וגורם נזק בריאותי. נקינו את הבית מאבק, פיח, לכלוך זרקנו דברים שלא בשימוש אז למה שלא ננקה את היקר מכל והחשוב את עצמנו מבפנים.

שאנו בריאים אנו חשים אנרגטיים, מלאי שימחה, חיוניים, נראים טוב ויש לנו שיפור באיכות חיינו. אנו נתדלק את גופנו באופן בריא ונכון. נתקן את הנזקים שנגרמו לגופנו, נטהר את המערכת הגופנית ע"י כך מחזור הדם יוגבר ויוטהר ומערכת החיסונית תתחזק. בדרך ניפטר מהצלוליטיס.

זה לא יהיה לכם קל, כיוון שצריך לשנות הרגלים והתוצאות אינם מיידיות רק לאחר שבעה ימים ראשונים מתחילים לחוש בתועלת. התוכנית היא שלושים ימים, ביחס לכל אורך השנים בהם הגוף צבר רעלים שונים זה זמן קצר ביותר, לדעתי מגיע לגוף שלכם ניקוי עבור כל העבודה שהוא עושה עבורכם כל השנים. מגיע לו תשומת-לב ותחזוקה נכונה על כל העוול שגרמנו לו במהלך השנים וקיבלנו אותו כמובן מאליו. בסך הכל אנחנו נקצור את הפירות של טיפול נכון וראוי בגופנו. תיישמו תוכנית זו רק מרצון, בנכונות ובנוחות, אם זה מחוסר ברירה ואין אנו רואים בה צורך של ממש תדחו אותה למועד אחר נוח יותר.

בבוקר אתם תתעוררו ערניים ולא מנומנמים, בערב תחושו עייפות ולא תשישות. השינה תהא עמוקה ופחות תתעוררו בלילה, תחושו הבדל בעור הפנים והגוף. המודעות לגוף גוברת וחשים את קצב החיים. 

האם אתם מוכנים לצאת לדרך וללמוד כיצד לעשות זאת? לדעתי כן!

אם בתוכנית יש חלק שלא ניתן ליישם לדלג עליו לא בכל מחיר, ועדיף לעשות חלק מאשר לא לעשות כלל.

להתייחס כטיפול מפנק שאנו מעניקים לעצמנו, חודש זה כחודש פינוק בחוות בריאות, תתנסו במזונות חדשים, פינוקים שונים, הפחתת מתח וטיפול בצלוליטיס. זו הזדמנות לחוש חיוניים ובריאים.

נשים בהריון, מניקות, העוברים טיפול רפואי למחלה, מתאוששים ממחלה קשה ונוטלי תרופות מרשם או מצב בריאותי לא ברור לא להמשיך לקרוא – אין ליישם תוכנית טיהור וניקוי זו.

התוכנית מזינה את הגוף בשילוב מושלם של סל מזונות אם מקפידים על רשימת המזונות ופעילות גופנית  ניתן לחזור לאיזון גופני מוחלט.

רבים המזונות שאנו אוכלים מדי יום עלולים לגרום לבעיות, בשל חוסר איזון במזון לדוגמא: חסר בברזל גורם לאנמיה, צריכה מופרזת של אלכוהול, חסר בוויטמין סי גורם למחלת הצפדינה, צריכת יתר של עגבניה עלולה לגרום לחומציות גבוהה ובעיות עיכול. פטריות מסויימות עלולות לשבש את האיזון הרגיש של בקטריות המעיים העדינה ולהחליש את החיסון נגד זיהומי פטרת. עיכול מיץ תפוזים הוא קשה ומכביד על הכבד.

בתקופת ניקוי הגוף יש לאכול מזונות בצורתם הטבעית והלא מעובדת.      המזון צריך להיות טרי.

יש להכניס לגוף מזונות טובים לתחזוקתו למשל: -

פירות יבשים (אגוזי מלך אין לאוכל בצורתם הטבעית רק קלויים, מטוגנים, אפויים וכו'. כיוון שייש בהם בקטריות)

מזונות עשירים באשלגן

שום

סוגים שונים של נבטים

עוגיות מקמח אורז

חומוס (לא סלט חומוס קנוי)

סלק אדום

פירות טריים

דגי–ים ממים-עמוקים

תה צמחים

קטניות

מים טהורים

כדי להגיע לאיזון מוחלט וחיזוק המערכת הפנימית בגוף כגון: כבד, כליות, מחזור הדם, בלוטות הלימפה רצוי מאוד ליישם דרכים נוספות לזירוז ניקוי הגוף: - 

טכניקה לעיסוי עצמי

הברשת עור יבש

תנוחת גוף – אחיזה נכונה

פעילות גופנית

טכניקות נשימה

אמבטיות מגנזיום

שמנים ארומטיים

בהמשך נלמד להשתמש בטכניקות אלו.

ייתכן תופעות לוואי למשל שהגוף מתנקה מקפאין, ייתכנו כאבי ראש קלים, לצורכים סוכרים ופחמימות (לחם, פסטה) יחושו אובדן אנרגיה. ייתכן בתחילה פצעונים קטנים בגוף (לא בפנים) לשון פרוותית, ריח לא נעים בנשימה אלה תופעות המעידות שהגוף אכן מתנקה מרעלים, הם סימנים חיוביים והן רק בהתחלה. 

יש להרבות בשתיית נוזלים בעיקר מין או תה צמחים, להבריש את הלשון כל בוקר ואם יש ריח רע מהפה לעיסת פטרוזיליה תעזור מאוד.

הגוף

הגוף מנקה עצמו מפסולת באופן טבעי, בתנאי שאנחנו לא מעמיסים עליו פסולת...   הסבר קצר על-מנת להבין את תפקידם של האיברים החשובים אשר הם אחראים על ניקוי גופנו: - 

הכבד

אחראי על חילוף החומרים (מטבוליזם), הוא מסלק את החומרים הרעילים וממיר אותם לחומר שהגוף מסוגל לעשות בו שימוש, לאחסנם או לסלקם. כאשר הוא עמוס בעבודה עלולה להיווצר אקזמה על העור.

הכליות

מסננות את הפסולת הרעילה מתוך הדם וסילוקה מהגוף באמצעות שתן. הכליות אחראיות על איזון הנוזלים בגוף והסדרת האשלגן והנתרן החיוניים לזרימה תקינה של הנוזלים בגוף. כאשר מתמודדים עם פסולת רבה מדי עלול להיווצר אקזמה על העור.

מערכת הלימפה

אחראית על סילוק הפסולת מהגוף, נוזל הלימפה מיוצר בבלוטות הלימפה בחלקים שונים בגוף, קולט את התאים המתים, מוציא נוזלים ופסולת מן המזונות ומעביר אותם לבלוטות הלימפה, שם עוברת הפסולת תהליך סינון ומוחזרות אל הדם ולאחד מאיברי הסילוק: העור, הכבד, הכליות כדי לצאת מהגוף באמצעות זיעה, צואה, שתן.

העור

מגן על גופנו ומשתרע על שטח נרחב ביותר בגוף, הוא אינדיקציה לגבי המתחולל בגוף. חיוורון, עור בוהק, עור צהוב, צבע טוב וכדומה.                       העור הוא הראי למתחולל בגופנו, לדוגמא: הסנטר משקף את המתרחש בבטן ובשלפוחית השתן, הוא משקף גם את תפריט המזונות שלנו.                         בשעת מתח העור יראה יבש וחיוור, בעת מחלה יאבד את צבעו, במחלה חמורה העור צהוב ופצעים עליו.      העור מפריש פסולת מים, מלחים, חומצת שתן, אמוניה שתן. הוא משמש כמסננת.    ניזכר כאשר אוכלים מאכל מסויים הזיעה מפרישה את ריח המאכל כגון: חילבה הריח מופרש בזיעה ולבגדים ריח של חילבה. לכן לנאמר פעם לכל עדה יש את הריח שלה, מפאת מאכלי עדות.

מתחילים: למעוניינים לקבל את התוכנית במלואה חינם ללא תשלום, צרו עימי קשר.

 

 

החורף כאן!!!

כן, אני יודעת אנחנו חיים בארץ חמה ואחרי מס' ימים מועט של גשם יש מס' ימים שמשים, אז למה כולנו לפחות פעמיים בחורף מנוזלים, האף דולף הגרון כואב, משתעלים ולעיתים גם חולים (לא עלינו)… אתן לכם מס' עצות להקל באמצעות תזונה את "המכות" הלא נעימות שצצות לפני הפוך.

לתינוקות מתחת לגיל שנה לא לתת דבש.

לנזלת:

לקלף אגס, לתקוע בו 4-5 מסמרי ג'ינג'ר (שהכינותם-לקלף את הג'ינגר ולחתוך אותו כמסמר)), לשים בסיר עם מים וסוכר ולבשל = גם טעים וגם מייבש את הנזלת.

לגרון כואב:

לשים בקערית, מעט ג'נג'ר מגורד בפומפיה להוסיף: דבש, פלפל שחור, כורכום (ניתן לקנות בבית טבע תמצית כורכומין מרוכז) וקינמון.

טעים=והכאב חלף.

שיעול:

בקערית בצל פרוס, לצקת עליו דבש, לתת לתערובת לנוח כל הלילה, בבוקר לשתות את המיץ הנוזל שהפריש הבצל. לא טעים אבל לא נורא.

יעול עם ליחה
כפית דבש, כפית ג'ינג'ר מגורד על פומפיה, רבע כפית קינמון, חצי לימון סחוט על כוס מים רותחים.
את הלימון והדבש להוסיף כחצי דקה אחרי מזיגת המים. ליחה אצל תינוקות (גם הגדולים יכולים להנות)חליטת תימין (קורנית), 
לחלוט ענף תימין בכוס מים רותחים, לחכות עד שהמים יצטננו ולשתות כמה פעמים ביום.
לתינוקות לתת קצת מהנוזל עם מים
מאוד עוזר להתמודד עם ליחה 

 

נזלת וליחה אצל תינוקות

יש לפרוס בצל יבש לפרוסות ולהניח בחדר קרוב לפנים, לא חייבים במיטה אפשר להניח כיסא ליד.
אני פשוט חוצה את הבצל ל – 2 מכניסה לתוך גרב מאוד דקה ומניחה ממש ליד הראש של הפיצי.
קצת מסריח את החדר, אבל מייבש את הנוזלת…עושה את העבודה

מכשיר אדים חמים עם שמן אקליפטוס בלילה בחדר סגור .

במקרים של ליחה מרובה אפשר לעסות תוך כדי האמבטיה באמצעות שמן זית מחומם קלות את גב הילד.
העיסוי מתבצע מפנים הגוף החוצה – כפות הידיים פתוחות, מורחות ומחדירות את השמן מכיוון עמוד השדרה לכיוון הצלעות.
לאחר העיסוי כדאי לטפוח טפיחות חזקות למדי על הגב, המקלות על יציאת הליחה. להלביש בגדים חמים ולמיטה.

תמיסה יעילה נגד נזלת, שאפשר פשוט להזריק לאף – כפית מלח בכוס אחת של מים ולערבב
טוב גם לקטנים וגם לגדולים. מנסיון אישי, זה פשוט מוציא את הנזלת החוצה יותר מכל תרסיס קנוי.
שימו לב עם קטנים, כמויות קטנות יותר של מלח.

חליטות צמחים – להתחיל לשתות באופן קבוע כמניעה.
ניתן להכין את החליטות גם לקטנים בבקבוק ופשוט לערבב עם מים פושרים.
רוזמרין, לבנדר, אורגנו, ארגולה, קורנית, זוטא לבנה, גרניום לימוני ואזוב מצוי.

למבוגרים - ג'ינג'ר + קינמון + ליקוריש: חתיכה מכל אחד. להרתיח 10 דק' עם מכסה ולשתות כל 3 שעות.

לגדולים ולקטנים כאחד - 
כדאי לצמצם אכילת מזונות מעוררי ליחה – פירות הדר, חלב, בננות בוטנים
וכן לצמצם ואפילו להימנע לגמרי מעוגות עוגיות חטיפים ממתקים וכו' 
לעומת זאת מזונות כמו אשכולית אדומה וקווקר הם מזונות המצמצמים את כמות הליחה
ולכן ממליצה לכם לאכול דייסת קוואקר תמיד ובמיוחד כשחולים במחלות חורף.
מרק "סבתא", המרק הפולני המסורתי עוף עם ירקות לתינוקות ניתן לתת את המרק זך לאחר שהתקרר ובחום המתאים.

לתת לגוף להתמודד ולהתנקות, לעצור לכמה שעות ,ימים ולעזור לגוף להבריא .

ולא פשוט לקחת אקמול ולהמשיך כאילו כלום, כי הסיכוי שתסחבו את זה כל החורף, פחות או יותר גדול .

אנו רגילים לרוץ לעבודה … אבל תזכרו,

כשאנחנו חולים זו הדרך של הגוף לשדר לנו שהוא רוצה מנוחה – תנו לו! 

בריאות, בריאות ובריאות!!!

 

 

שמנים ארומתרפיים/אתריים
אתרי – נדיף
ארומה – ריח
תרפיה – טיפול
השימוש בצמחים לצרכי רפואה קיים משחר האנושות. עדות לכך ניתן למצוא בציורי מערות, בהם תיעדו בני האדם את דרך השימוש בצמחים, עוד טרם הומצא הכתב. במצרים העתיקה נתגלו מזקקות שמנים וכידוע המצרים השתמשו בשמנים לחניטה, המצרים הכירו את התכונות האנטיספטיות והאנטיביוטיות של צמחים ארומטיים שונים וידעו כיצד להשתמש בהם לשימור גופות (חניטה). עד היום אין יודעים בדיוק כיצד ובמה הם השתמשו, אנו יודעים שהם השתמשו בקינמון, ציפורן ואגוז מוסקט. הצמחים הצליחו לשמר גופה בצורה כה טובה. במצרים השתמשו לצרכי רפואה ויופי.
הרמב"ם ששימש כרופא במצרים, השתמש בתורת הצמחים לריפוי.
המצרים לא הפיקו את השמנים האתריים מתוך הצמח, כפי שעושים היום, אלא השתמשו בצמחים עצמם.
גם בבית המקדש השתמשו בקטורת אשר עשויה הייתה מצמחים והפקה מיוחדת אשר עשו ממנה קטורת. מרכיבי הקטורת ידועים מלבד מרכיב אחד, וכידוע אין להכין קטורת אם לא יודעים את המינונים המדוייקים והרכיבים כולם, כיוון שהדבר עלול לגרום למיתה. הקטורת בבית המקדש הייתה על מנת להגיע לעילוי רוחני גבוהה ביותר. הצורי, הציפורן, הלבנה, מור, כרכום, קינמון "אם חסר אחת מכל סממניה, חיב מיתה".
ישנן עדויות מלפני 6,500 שנה לשימוש במגוון צמחים ארומטיים.
הקיסר הסיני שאן נונג החי לפני 3,000 שנה, העלה בכתב את תורת שימוש בצמחי מרפא. הרשימה מפרטת למעלה מ- 300 סוגים שונים של צמחים ומרפאים.
אנו יודעים שלכל צמח יש סגולות. אנטיביוטיקה עשויה אף היא מצמחים, הרפואה הקונוונציונלית משתמשת בצמחים מאז ומתמיד.

לתמצית (מיצוי) סגולות הצמח כוח עצום, כיוון שהסגולה מרוכזת. שמן אתרי טיפוסי הוא למעשה תערובת של מאות תרכובות כימיות נדיפות. בדרך כלל קיימת תרכובת עיקרית אחת או שתיים אשר מהווה את המרכיב הדומיננטי בשמן ולה יש את התרומה העיקרית לתכונותיו ולסגולות הריפוי. לדוגמא: שמן אקליפטוס מכיל מאות מרכיבים שונים, אך יש בו מרכיב אחד עיקרי "אקליפטול" המהווה כ- 80%-70% מהשמן. את רוב תכונותיו של השמן ניתן לייחס למרכיב זה.
מכל צמח ניתן להפיק כמות מזערית. אופן ההפקה ייחודי לכל צמח ולכל חלק מהצמח: ניצנים, קליפת הפרי, קליפת העץ, שורשים, עלים, גבעול, אבקנים ועוד.
זמן ההפקה עם שחר בתהליך הפקה מיוחד: -
השריה – השיטה העתיקה ביותר.
אנפלראז' – שיטה עדינה ויקרה, על לוח זכוכית משומן מפזרים שכבה של פרחים טריים, כאשר השמן האתרי נספג בתוך השומן, מחליפים אותם בפרחים חדשים. אח"כ שוטפים באלכוהול תוך כדי ניעור, מנדפים את האלכוהול ונותר שמן אתרי טהור.
זיקוק – זיקוק באמצעות קיטור (אדי מים רותחים) שיטה זו הנפוצה ביותר וניתן להפיק ביעילות שמנים אתריים כמעט מכל סוגי הצמחים.
סחיטה – השיטה הפשוטה ביותר מתאימה רק לקליפות של פרי הדר.
מיצוי בממסים – ממסים את חלקי הצמח משתמשים בממסים כדוגמא: בנזן והקסן, שרידיהם עלולים להיות במוצר הסופי הם אינם נחשבים לבריאים. מכניסים את חלק הצמח למיכל המכיל ממס ומחממים. השמן האתרי ומרכיבים נוספים מתמוססים בתוך הממס. מסננים, מערבבים באלכוהול ומקררים. בדרך כלל שמנים אלה נקראים אבסולוטים והם יקרים, הם מכילים כמות מזערית של שמן אתרי.

מיצוי באמצעות פחמן דו-חמצני – שיטה חדשה ומתקדמת דוחסים פחמן דו-חמצני בלחץ גבוהה ביותר, לתוך תא סגור המכיל חומר צמחי, הוא פועל כממס מצוין. הפחמן דו-חמצני הוא חומר ידידותי ומתנדף ואינו משאיר שרידים. התהליך נעשה בטמפרטורה נמוכה ומס' דקות בודדות. השיטה שומרת על איכותו של השמן באיכות גבוהה ביותר. הפקה כזאת של שמן מאוד יקרה, לכן יש מעט יצרנים המשתמשים בשיטה זו ולכן השמנים המופקים בשיטה זו יקרים.
גז כרומטוגרפיה – מפרקים את השמן האתרי למרכיביו, טכנולוגיה חדישה המשלבת גז כרומטוגרף עם מכשיר חדיש ומתקדם המפריד את מרכיביו של השמן ומזהה כל מרכיב.
שמנים אתריים שימושיים בדרכים הבאות: -
• הרחה.
• אפליקציה חיצונית על פני שטח העור (עובר את השיכבה החיצונית של העור האפידרמיס וחודר למחזור הדם).
• שימוש פנימי – על ידי בליעה.
השמנים נספגים דרך העור אל מחזור הדם, או דרך מערות האף אל תאי המוח ומשם למחזור הדם או דרך מערכת העיכול אל מחזור הדם.
השמן כשמן מתחבר / מתקשר עם שמן אינו מתקשר עם מים.
שמן מנקה שמן, מים מנקים מים שמן לא ינקה מים וההיפך.
השמן נשטף מהגוף במלואו תוך כ- 6 שעות ולא נשאר ממנו סימן בגוף.
למרות ששמן מתחבר לשמן ולא למים ניתן לטפטף שמן למי אמבט והשמן מתפזר טוב במים ובצורה זו הוא נספג טוב בעור.
ניתן לשים שמן במבער מרתיחים מים (לא שמים מים קרים ומחכים שהנר יחמם אותם) לתוך המים מוסיפים כ- 15 טיפות שמן אתרי והנר במבער ידיף את הריח בחדר וכמובן אפקט ההרחה יהיה מצויין.
חשוב לציין – אין למרוח ישירות על העור שמנים.
אין לבלוע על דעת עצמך.

ניתן להשתמש בשמנים אתריים: – לכל סוגי המחלות, פריון, בעיות רגשיות (פחדים, חרדות, טראומות), בעיות עור, בעיות נשימה, בעיות אכילה, אלרגיה, אסתמה, עיניים, סרטן, פציעות, תעשיית היופי, תעשיית המזון, להרחיק יתושים וחרקים, שלום בית, היפר אקטיביות, הפרעות קשב וריכוז, עקיצות, מחלות ויראליות, וירוסים, פטריות, כאבי בטן, חילוף חומרים, דם, לחץ דם, כאבי ראש, נרתיק, קולסטרול, עיכול, רקמות, שרירים, תשוקה ומה לא?
למדתי רפואה בשמנים אתריים, אני עדה לנפלאות השמנים.
אני משלבת את הידע שרכשתי בעבודתי בתטא הילינג.
השילוב יחד הופך לכלי מנצח!!!!

 

  

תעשיות היופי בעולמנו במקום שני ברווחיותם לאחר תעשיות המזון בפער מאוד קטן

כאשר ראיתי את סטטיסטיקה הצריכה הזאת תהיתי: "הרי המזון מוצר הכרחי לקיומנו, למעשה מוצר חובה שלא ניתן בלעדיו, מוצרי יופי נחשבים כמותרות ובכל זאת פער הצריכה מאוד קטן. זאת אומרת שהיופי נתפס בעינינו אחרי המזון שהוא קיומי כדבר חשוב ביותר.    למה היופי כל-כך חשוב לנו? למה אנחנו משקיעים במוצרי יופי הכוללים: בגדים, קוסמטיקה, חיטוב הגוף, ניתוחים, הזרקות, שאיבות ועוד. יש המוכנים לחתוך בבשרם החי על מנת להראות טוב (להתאים למודל יופי שהחברה הכתיבה). יש המוכנים לעבור ניתוחים בהרדמה כללית, התאוששות והחלמה קשה וזאת כדי להראות בהתאם לנורמת החברה.

כן, זה נכון ואי אפשר להתעלם מהעובדה שאנחנו נראים טוב אנחנו גם מרגישים טוב, אבל כמה זמן? כאשר הבעיה לא נעוצה במראה החיצוני שלנו, לאחר זמן קצר שוב נרגיש שמשהו חסר, האושר שהציף אותנו נעלם, שוב משהו לא בסדר והאנרגיה שלנו עכורה.   לעיתים אנחנו מנסים להלביש את תחושתנו על המראה החיצוני שלנו, אנחנו חושבים שנסדר שם אז הכל יסתדר ויהיה מושלם למרות שלא המראה שלנו הוא הבעיה, זה הדברים שאנחנו סוחבים מילדות, משקעים, דפוסי חשיבה והתנהגות, פגיעות, כאבים, עכבות. כפי שנקרא בלשון העם "שריטות", "חבילות" ואני אומרת בעיות, למי אין בעיות? אין אדם ללא בעיות!!!  

אנחנו צריכים כל הזמן לעבוד על עצמנו, לתקן על – מנת לקבל איכות חיים יותר טובה עבורנו. בטח שניתוח אף או אחר לא ישנה את התיקון האמיתי הפנימי.

ידוע לכולנו כי הנפש היא המראה שלנו, הקוסמטיקה הטובה ביותר זה אושר!!!

שאנו מאושרים אנחנו קורנים, זורחים, העור שלנו בוהק, מרגישים ניפלא. למה אנחנו לא משקיעים באושר שלנו?  במשחות, קרמים, סבונים, בשמים, בגדים כן, באושר שלנו לא?! האושר שיאריך את חיינו, בריאותנו יטיב את מראנו ואת איכות חיינו.

אנו משקיעים רבות בעטיפה החיצונית, נכון היא חשובה אבל העיקר זה הבתוכו, אולי נעצור ונחשוב רגע מה אנחנו עושים בשביל הנפש פנימה, מה אנחנו עושים בשביל עצמנו לאני  -  שבי?

כולנו יודעים שהטיפול הפנימי משתקף החוצה…

כיצד להפוך את המחלה לאוצר?

מחלות יכולות להפוך לאוצרות גנוזים שלנו.

 לכל מחלה יש סיבה, גורם. המחלה רוצה ללמד אותנו משהו,

 אם רוצים להחלים, להבריא כליל צריך למצוא מה המחלה רצתה ללמד אותנו.

 אם חיינו יהיו ביטוי מלא של העצמיות שלנו, של הנשמה שלנו – לא נצטרך לברוא מחלות.

 גופכם הוא ברומטר למתחולל בנפשותיכם… הדרך אל האושר והשלמות

 

 לכל גיל יש את מאפייניו ואת שלב ההתפתחותי בעל חשיבות משלו.

 

 גיל ההתבגרות שונה מהילדות, הגיל השלישי שונה מאמצע החיים וכן הלאה.

 

כיצד ננצל את זמן ההתפתחות, התפכחות וההתפקחות שלנו ביעילות?

 

כיצד נחיה את חיינו נכון?

 

התרוממותה של הרוח האנושית מביאה אותנו לתבונה, שלמות ואותנטיות.

 

בסביבות גיל 30 אנו עדיין בונים קריירה, משפחה את החיים שלנו.

 

בסביבות גיל 40 אנו  מסתכלים אחורה על הספקנו בחיים.

 

בסביבות גיל 50 אנו מרגישים טוב יותר, מתוחים פחות, עוינים פחות וחרדים פחות.

 

נוטים לראות מכנה משותף ולא הבדלים. יש לנו ניסיון חיים ותבונה.

 

 כאשר אנו יודעים להבחין בין עיקר לטפל אנו יכולים להבין ולחוש באושר.

 

פיקסו אמר: "לוקח זמן רב להיהפך צעיר"…..

 

כולנו נולדים עם רוח, אך לעיתים היא נבלמת ע"י אתגרים שמציבים החיים: אלימות, התעללות, הזנחה וכו'.

 

ייתכן שהורינו סבלו מדיכאון.

 

ייתכן שהם לא יכלו לאהוב אותנו.

 

ייתכן שאנו עדיין סובלים מכאב נפשי מפצע.

 

ייתכן שאנו מרגישים כי לא סגרנו קשרים רבים – לא סגרנו מעגל.

 

ייתכן שזו המשימה שלנו, לעשות לעצמנו סגירת מעגל.

 

כדי לגלות לאן אנו הולכים אנחנו צריכים לזכור או לעיתים לגלות היכן היינו, מי אנחנו באמת.

 

לא מי שאמרנו לנו שאנחנו.

 

מי היו הורי לא כהורים אלא כבני-אדם?

 

מי היו הסבים שלי?

 

אייך הם התייחסו להורים שלי?

 

סקירה זו של החיים עשויה להביא אותכם לתגלית.

 

דברים רבים שחשבתם שהיו באשמתכם, דברים רבים שחשבתם לגבי עצמכם, לא היו קשורים בכלל אליכם. הם לא היו באשמתכם – אתם בסדר גמור!!!

 

תוכלו לחזור אחורה ולסלוח להם ולסלוח לעצמכם.

 

תוכלו לשחרר את עצמכם מהעבר שלכם.

 

תוכלו לשנות את מערכת היחסים עם העבר שלכם.

 

ויקטור פראנקל כתב את הספר "האדם מחפש משמעות", ויקטור פראנקל הוא פסיכיאטר גרמני ששהה חמש שנים במחנה ריכוז נאצי. הוא כתב שבזמן שהותו במחנה, הוא יכל לומר מי מהאנשים יהיה בסדר ומי לא. הוא כתב  "כל דבר בחיים יכול להילקח ממך פרט לדבר אחד, החופש שלך לבחור כיצד תגיב למצב. זה מה שקובע את איכות החיים שחיינו לא אם היינו עשירים או עניים, מפורסמים או אלמונים, בריאים או חולים. מה שקובע את איכות חיינו – התייחסותנו למציאות. איזו משמעות אנו מייחסים לה, באיזו גישה אנו דבקים לגביה, איזה הלך – רוח אנו נותנים לה לעורר".

 

אנו יכולים לחזור ולנסות, אם יש צורך לשנות את מערכת היחסים שלנו עם העבר.

 

לבחון מחדש את מערכת היחסים שלנו עם אנשים ואירועים מהעבר.

 

לא מדובר בלעבור חוויות מהעבר שהופכות אותנו לחכמים, מדובר בהרהור בחוויות שעברנו שעושה אותנו לחכמים.  זה עוזר לנו להיות שלמים, בעלי תבונה ואותנטים.

 

זה עוזר לנו להפוך למה שהיינו עשויים להיות.

 

אם נוכל להגדיר מחדש את עצמנו ולהפוך לשלמים, הדבר ייצור שינוי תרבותי בעולם. זה ייתן דוגמא לדורות הבאים כך שהם יוכלו לתפוש מחדש את חייהם.

 

אותנטיות – מקורה של המילה מיוונית αυθεντης שפירושה "עומד בזכות עצמו".

 

התפכחות – התעוררות מתפיסה מוטעית או מגבילה.

 

התפקחות – חכמה בעקבות התבוננות והתנסות הפיכה לפיקח.


logo בניית אתרים